بهینه سازی وب سایت یا سئو ، به فرآیند بهبود ساختن جنبه های مختلف سایت در جهت افزایش بازدیدکنندگان و ترافیک سایت گفته می شود . افزایش ترافیک یک سایت می تواند از طریق جستجوی کاربران در موتورهای جستجو صورت بگیرد یا از طریق کلیک بر روی لینک سایت در شبکه های اجتماعی ، افزایش یابد.

در وافع بهینه سازی سایت ، یعنی شما سایت خود را برای مخاطبان خاصی طراحی و بهینه سازی می کنید. پس هرچه سایت شما مخاطبان بیشتری را به خود جذب نماید. موفقیت شما در کسب و کار نیز بیشتر می شود. به همین منظور ابزارهای مختلفی در جهت آنالیز وب سایت بوجود آمده اند تا به شما نشان دهند که آیا روشی را که برای سئو سایت انجام می دهید درست هستند یا خیر؟

کارشناسان بهینه سازی سایت در کرج (طراحان برتر) در ادامه برخی از این ابزارها را به شما معرفی خواهند کرد ، که می توانید به وسیله آنها از وضعیت سایت خود مطلع شوید.

 1) GTmetrix

یکی از ابزارهای بسیار کاربردی که کارشناسان بهینه سازی سایت در کرج ( طراحان برتر ) توصیه می کنند ، GTmetrix می باشد. در ژانویه سال 2018 ، گوگل اعلام کرد که در الگوریتم رتبه بندی سایت ها یکسری تغییراتی به وجود آورده است . یکی از این تغییرات سرعت بارگذاری سایت در نسخه موبایل آنهاست. یعنی سرعت بارگذاری سایت هم در کامپیوترهای شخصی و هم در موبایل ، یکی از فاکتورهایی است که گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها در نظر می گیرد.

از طرفی هم اگر سرعت بارگذاری سایت در نسخه دسکتاپ و نسخه موبایل پایین باشد، مسلماً آن وب سایت با کاهش ترافیک و رتبه مواجه خواهد شد، زیرا کاربران با مواجه با سایتهای سنگینی که  سرعت بارگذاری پایینی دارند ، حوصله شان سر رفته و به سایت های رقیب مراجعت خواهند کرد.

با توجه به تحقیقات در این زمینه توسط کارشناسان و متخصصان سئو ، مشخص شده است که سرعت و بهینه سازی سایت رابطه مستقیمی با ترافیک سایت دارد. GTMetrix یک ابزار فوق العاده کاربردی برای ارزیابی سایت شما در جهت بهینه سازی و سئو می باشد. GTMetrix می تواند مشخص نماید که سرعت بارگذاری سایت شما چقدر است و می تواند به ما کمک کند که نقصان ها و نقاط ضعف سایت خود را بدانیم و در جهت رفع آنها برای کسب رتبه بهتر تلاش نماییم.

حال شاید این سئوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توانیم از GTmetrix استفاده کنیم .

ادامه این مقاله...


-------------------------------------------------------------------------------------------------



مقالات مرتبط از دیدگاه کاربران:


طراحی سایت ارزان در کرج

طراحی سایت اختصاصی در کرج

طراحی سایت آماده

طراحی سایت فروشگاهی

خرید سایت آماده

طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت برای شرکت های ساختمانی

شرکت طراحی اپلیکیشن در کرج

شنبه 13 بهمن 1397
بؤلوملر :